Відсутність окремого комерційного відділу і окремої людини, що сфокусована на бізнес-процесах є чи не найбільших гріхом регіональних медіа. Лише половина медіа мають комерційні відділи, що на 2% більше, порівнюючи з минулим роком. Відсутність комерційного директора і «скляної стіни» між редакцією та сейлзами – це та лазівка, через яку в редакцію зазвичай потрапляє «джинса», особливо напередодні місцевих виборів.
Лише 8 % медіа відзначили, що мають повну команду з усіма необхідними працівниками. Разом з тим, медіаменеджери, які зазначають нестачу людських ресурсів, вказують, що хотіли б найняти SMM спеціаліста, дизайнера, оператора, тобто спеціалістів, що знаходяться в ланцюжку витрат, а не спеціалістів, що допомагають заробляти. Це в свою чергу призводить до негативного балансу бюджету та залежності від інвестицій.
Дослідження зафіксувало значне покращення щодо відокремлення ролей директора та головного редактора. Згідно з опитуванням, 54% медіа тепер наймають двох окремих фахівців для розділення відповідальності за бізнес-процеси та продукт. Це одразу дало «комулятивний ефект» на роботу комерційного відділу та редакції – 50% опитаних медіа впровадили KPI для працівників комерційного відділу, це на 17% вище ніж минулого року.
Розбудова комерційних відділів — це складний процес, який ніколи не буває швидким. Впровадження комерційних КРІ (англ. Key Performance Indicators, KPI — ключові показники ефективності), тобто свідоме ухвалення рішень на основі зібраних даних, є важливим етапом розвитку медіаорганізацій.
Разючі зміни відбулися у впровадженні КРІ в редакціях – 80% опитаних медіаменеджерів підтвердили наявність метрик, прив'язаних до роботи журналістів. Розуміння журналістами цілей медіаорганізацій і співвідношення своїх показників з організаційними є тою самою «китайською стіною», об яку розбився не один медіаменеджер, який намагався запровадити КРІ. Таким чином регіональні українські медіа майже пройшли той етап, коли вони працювали наосліп чи довіряючи тільки «журналістській інтуїції».