Медіа, що долучилися до дослідження, в середньому публікують близько 24 матеріалів на добу, з них новинних – 22. Водночас редакції почали відходити від практики передруку пресрелізів без змін: 85,7% респондентів вказали, що не роблять такого. Окрім того, редакції у середньому публікують близько 17,5 неновинних матеріалів щотижня.
У виданнях респондентів в середньому працюють 5-6 штатних журналістів. При цьому 94,3% відзначили, що вони не укомплектовані всіма необхідними кадрами. Серед тих, кого не вистачає найбільше, редакції називали рекламних менеджерів (54,3%), SMM-спеціалістів (40%), журналістів (25,7%), фотографів та відеооператорів (25,7%).
Кадровий голод має потужний вплив на те, як та який контент виробляють медіа. У разі якщо медіа встановлює чіткий KPI щодо кількості матеріалів, які має створити редакція за обраний період, це може підштовхнути журналістів та редакторів оцінювати виконану роботу за показником кількості, а не якості. Якщо водночас в ньюзрумі бракує робочих рук, це може ще більше підштовхнути редакцію до технічно простих у створенні матеріалів. Водночас,
медіааналітика підтверджує, що інформування місцевої спільноти — це не єдина роль, яку виконують регіональні медіа як такі. Вони також важливі для залученості місцевих громад до політичного життя регіону, участі у виборах, підзвітності місцевої влади. Медіа важливо стежити за тим, чим живе їх громада, місто, регіон. З цієї точки зору, важливо
підтримати інтерес регіональних редакцій до створення контенту в тих форматах, які вони не могли спробувати через брак знань чи ресурсів.
48,6% респондентів вказали, що їм бракує ресурсів для роботи із відеоконтентом, 14,3% — на проведення журналістських розслідувань, ще 14,3% — на створення мультимедійних лонгрідів, 11,4% — на створення подкастів.
В цілому, 77,8% опитаних медіа публікують журналістські розслідування. У половині випадків розслідування робить журналіст, який працює і над іншими матеріалами.
Опитані медіа вказали, що хочуть покращити свої навички в сторітелінгу при створенні матеріалів та створювати журналістські розслідування. Серед тематичних напрямів медіа цікавлять бізнес, економіка, фінанси — про це вказали 62,9% опитаних редакцій.
Диверсифікація форматів та тематичних напрямів у контенті важлива й для забезпечення більшої стійкості медіа. Таким чином, медіа можуть охоплювати більше коло аудиторії та пропонувати потенційним партнерам ширший вибір інструментів та опцій для спільних проектів.
97,1% опитаних редакцій працюють із відеоформатом, водночас редакції зазначили, що потребують додаткового навчання у цій сфері. Журналістам редакцій також потрібні додаткові знання щодо таких форматів: ігри, інфографіка, експлейнери. Трохи менше — щодо подкастів та тестів.
Диверсифікація у контенті в медіа присутня у випадку, коли йдеться про роботу з соцмережами. 60% роблять традиційні публікації для соцмереж, поєднуючи лінк на матеріал та підводку, 46% додають до постів такого типу інфографіку, відео та меми.
Розроблений стайлбук чи редакційні настанови для журналістів є у 63,9% опитаних медіа. У 75% медіа є прописана редполітика. Водночас 41,7% хотіли б отримати допомогу чи консультації щодо розробки цих документів.
Регіональні видання розуміють, що самого лише контенту недостатньо, тому вони працюють і з галузями SMM, маркетингу, створення бренду та розробки стратегій дистрибуції. Також вони звертають увагу на збір та аналіз даних, що дозволяє краще організувати роботу в редакцію.